بلوچستان در آتش توپ و تانک جمهوری اسلامی می سوزد

سربازان رژیم آخوندی باری دیگر بلای جان ملت بلوچ در منطقه #سرجنگل #شورو شدند و تعدادی از جوانان بلوچ را به شهادت رساندند.

اینبار شاهد قشون کشی لشکر تعلیم دیده خامنه ای با سلاح های سبک و سنگین در مناطق از زاهدان و #شورو از توابع #سرجنگل بودیم.

لشکر مجهز علی خامنه ای با توپ تانک به مناطق مسکونی روستاهای مذکور به منازل که زنان و کودکان حضور داشتند یورش برده است.

در یورش نظامیان در #شورو توابع #سرجنگل یک زن و به همراه کودک۱۲ساله و ریش سفیدی بنام محمد شه بخش و غلام شه بخش شهید شدند.

این همه گستاخی رژیم آخوندی از سکوت بی تفاوتی مان نسبت به کشتار و اعدام هم وطن هایمان سر چشمه میگیرد.

در مقابل ناعدالتی‌های حکومت جمهوری اسلامی سکوت خود ظلمی بزرگ است.

جنگ نابرابر سربازان ولی فقیه چندین سال است که با مردم بی دفاع بلوچ آغاز شده است، در دهه ۶۰ در بایکوت خبری ۵۹ نفر از شهروندان کلابید که برخی از آنان از یک خانواده بودند را قتل عام کردند.

هیچ رسانه مردمی در داخل و خارج آن را پوشش نداد اما با تلاش فعالیت های که در یک دهه اخیر توسط فعالان بلوچ شده توانستند با راه اندازی”کمپین فعالین بلوچ” و خبرگذاری مردمی “رصد بلوچستان” خبر های در رابطه بلوچستان و مردم بلوچ را انعکاس دهند.

اولین بمباران هوایی با پهباد های بدون سرنشین توسط جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۷ صورت گرفت که در این عملیات خونین شهروند بلوچ بنام مهراب شه بخش به درجه رفیع شهادت نائل شد.

کشتارها همیشه بوده و به احتمال زیاد در آینده نیز شاهد این مسئله خواهیم بود اما چیزی که مهم است آمادگی و سازمان دهی جوانان و نیروهای بلوچ است تا مانع از ظلم و جنایت بیشتر شویم

کمیته پژوهش همدلیں بانکاں

دیدگاهتان را بنویسید