تناقض کمترین جرائم و بیشترین قتل در بلوچستان

بلوچستان همیشه کمترین آمار نزاع و سایر جرایم را در جغرافیای ایران داشته است.
با توجه به دستگیری مأموران سپاه توسط مردم در چندین شهر پس از دزدی معلوم شد بسیاری از سرقت‌های سریالی کار سپاه و حکومت غیربومی و ضدبلوچ جمهوری اسلامی است برای سرقت، ایذای جامعه بلوچ و ایجاد حس ناامنی.

و اگر این آمار از میزان جرائم کل کم کنیم، بلوچستان با این میزان شدید فقر تزریق شده، باز هم امن‌ترین اقلیم جغرافیای ایران است.

اما به یکباره در یکی دو سال‌ اخیر، جرم قتل به میزان عجیبی رشد کرده است.
اما همه این موارد توسط افراد مسلح ناشناس کشته شدند. 

سال‌هاست ملت بلوچ از معضل ارائه اسلحه توسط ارگان‌های امنیتی و نظامی رژیم به افراد مزدور شرور شکایت دارند.

 رژیم غیربومی جمهوری اسلامی، ابتدا که بر سر کار آمد با سیاست‌های مختلف، در لباس دوستی و با نام امنیت، سلاح ملت بلوچ که محافظش بود و مانع پایمالی حقش، جمع‌آوری کرد، تا با خاطری آسوده پس از آن با ارائه‌ی اسلحه به مزدوران و اشرار بلوچ، آنان را در قتل‌عام ملت بلوچ همراه خود سازد.

چنانکه تنها در یک مورد، فرد شرور مسلح به سلاح سپاه در زرآباد دو مولوی بلوچ را به شهادت رساند اما هرگز مورد پیگرد قانونی قرار نگرفت و آزادانه و در امنیت کامل، در شهر زندگی می‌کند.
اما ۶کودک ۱۶ تا ۱۹ ساله به بهانه‌ی شرور در هفت ماه گذشته کشته شدند. ۶کودک بی‌گناه کشته شدند اما هرگز هیچ قاتلی مسلحی دستگیر و مجازات نشد.

در حالیکه بلوچستان بالاترین آمار حضور نظامیان و نیروهای امنیتی را دارد، قتل‌های پرشمار و قاتلان مسلحی که هرگز پیدا نمی‌شوند، و هم اینکه مقتولینی که دلیلی بر قتلشان در دست نیست، نه دشمنی و نه اختلافی.

و بر اساس شواهد موجود از قتل‌های عیان هر روزه‌ی ملت بلوچ توسط نیروهای نظامی رژیم غیربومی ولایت فقیه، این قتل‌های بی‌نشان، ادامه‌ی قتل‌های نیروهای نظامی علیه ملت بلوچ است.

یوسف بلوچ

دیدگاهتان را بنویسید