جلسه اتمام حجت محامی با مدارس و مساجد اهل سنت!

 به گزارش رصد بلوچستان، در تاریخ ۲۳ بهمن ماه ۹۹، مصطفی محامی نماینده علی خامنه ای در بلوچستان جلسه بزرگی با سران طوایف و معتمدان بلوچستان برگزار کرده و با مدیران مساجد و مدارس دینی اهل سنت و ‌در راس آنها مولانا عبدالحمید اتمام حجت کرده است.

در این جلسه مصطفی محامی نامه ای از شورای هماهنگی مدارس دینی اهل سنت به ریاست مولانا عبدالحمید را قرائت میکند و سپس با ادبیات تحقیر آمیزی میگوید: «ما نمیپذیریم شما واتیکانی در کشور شیعه باشید!»

این جلسه در راستای کنترل مساجد و مدارس دینی اهل سنت و به عنوان اتمام حجت به سران طوایف و معتمدان برگزار شده تا در صورت برخورد با مدارس دینی اهل سنت فضا تلطیف شده باشد.

مولانا عبدالحمید در نامه خود خواهان تداوم استقلال مساجد و مدارس دینی اهل سنت شده و نسبت به تخریب مصلی پهره ابراز نگرانی کرده بود.

مصطفی محامی که در سالهای اخیر پس از سلیمانی نماینده خامنه ای شده یکی از اهدافش را اجرای طرح کنترل مساجد و مدارس دینی اهل سنت بیان کرده است.

محامی در همین راستا با دخالت در امورات مساجدی چون #سوران، #سراوان، #خاش، #دزاپ، #چابهار، #پهره، #سرباز، #راسک و صدور برگه هایی به عنوان «انتصاب ائمه جمعه و جماعت» سپس دخالت در تعیین امام جمعه سوران، و سپس تخریب مصلی پهره نگرانی زیادی برای بلوچها ایجاد کرده است.

نماینده خامنه ای رسما اعلام کرده که ما به هر روشی مانده مساجد و مدارس دینی اهل سنت را به کنترل در خواهیم آورد.

این موضوع باعث خشم اهل سنت نسبت به دخالت ها شده، دخالت هایی که قرار است در نظام آموزشی که برای سالها مستقل بوده هم دست ببرد، کتابهایی را به اتهام تندرو بودن حذف کرده، اساتیدی را به عنوان نامناسب بودن اخراج کرده و طلابی را با بهانه ناسالم بودن بازداشت کند.

این پروژه امنیتی حکومت از دوره احمدی نژاد در سال ۸۸ آغاز شد اما علمای اهل سنت بلوچستان این طرح که استقلال مساجد و مدارس را میگیرد را نپذیرفتند، و اکنون محامی با شعار کنترل مساجد اهل سنت وارد میدان شده و تاکنون جلوی ساخت چندین مدرسه و مسجد از جمله مدرسه مولانا کوهی در #پشامگ و ساختمان مدرسه و مسجد #پادیگ/#کوه_ون و تخریب مصلی اهل سنت #پهره شده است.