سهاب چرا مبارزه می کند؟!/ نمای آینده سهاب

سهاب برای این فعالیت می کند که: مبارزات ملی ( #راجیجهد ) را در بلوچستان شکل داده و با اتحاد و انسجام سیاسی ملت بلوچ را چنان قدرتمند بسازد که در براندازی در کنار ملل دیگر تحت ستم بتوانند نقش پررنگی ایفا کرده و بعد از آن بتوانند #دولتملی_بلوچستان را احیا کنند.

ما مبارزه می کنیم که تعدی و ظلم و تبعیض بر بلوچ از بین برود، درآمد معادن، بنادر و منابع برای مردم بلوچ منطقه صرف شود، دانش آموزان و دانشجویان با زبان بلوچی تحصیل کنند و بورسیه های عالی دریافت کنند.

مردم برای بیان دیدگاه هایشان آزاد باشند، شایستگان به بالاترین مدارج برسند، ادارات منطقه کاملا در اختیار متخصصان و شایستگان بلوچ باشند.

علما و مدارس دینی مستقل باشند و در فعالیت های خود آزاد باشند، ماموران مسلح و امنیتی از خود مردم بلوچ باشند، زنان مورد ظلم و ستم قرار نگیرند و حقوقشان رعایت شود و برابری رفتاری را تجربه کنند.

معلمان از حقوق و مزایای بالایی برخوردار شوند تا هیچ فکری جز آموزش کودکان نداشته باشند، مرزها برای مرزنشینان به شکل باز مدیریت شود تا به تجارت بپردازند، بحران آب با استفاده از تجارب کشورهای منطقه حل شود، کشاورزان حمایت شوند و زراعت رونق بگیرد، صید و صیادی بومی شود و در اولویت قرار
گیرند و امکانات لازم به آنها داده شود.

فرهنگ و تاریخ و سرزمین بلوچ مورد حفاظت و حمایت قرار گیرد، از رانت خواری و فساد جلوگیری شود، سندیکاهای کارگران تشکیل شده تا حقوق کارگران مورد حمایت کامل قرار گیرد، تجارت آزاد شود و رشد و ترقی اقتصادی افزایش روز افزون پیدا کند و فقر به طور کلی برچیده شود تا مردم بلوچ طعم یک زندگی آرام و بی دغدغه و عادلانه را بچشند.

این نمای آینده و چشم انداز عمومی سهاب است.

در یک کلام:
گسترش مبارزات و آگاهی سیاسی، براندازی رژیم ولایت فقیه و احیای دوباره دولت ملی بلوچستان در مملکت بلوچستان

دیدگاهتان را بنویسید