«قاچاقچی» خواندن سوخت بران بلوچ و استقبال از کشتار آنها توسط فرماندار سیریک

«احمد جمال الدینی» فرماندار سیریک مملکت بلوچستان، سوخت بران بلوچ را «قاچاقچی» نامیده و از کشته شدن آنها توسط نیروهای امنیتی استقبال کرده است.

به گزارش رصد بلوچستان، احمد جمال الدینی فرماندار شهرستان سیریک مملکت بلوچستان در واکنش به کشته و زخمی شدن یکی از سوخت بران و معترضان بلوچ در بندر کوهستک، با استقبال از کشته شدن آنها توسط نیروهای امنیتی، سوخت بران را «قاچاقچی» نامید.

فرماندار سیریک در تشریح این خبر و با بی تفاوتی نسبت به کشته شدن یک سوخت بر توسط نیروهای دریابانی، خبر کشته شدن آنها را به عنوان «قاچاقچی» عنوان کرده است.

فرماندار سیریک در پایان تشریح این خبر، کشته شدن دو مامور نیروهای دریابانی در ماه های گذشته را شهید شدن آنها نامیده و نسبت به جان سوخت بران و کشته شدن آنها تلویحا استقبال کرده است.

ابن در حالیست که مردم بلوچ به دلیل نبود شغل مناسب و وضعیت بد معیشتی و اقتصادی اقدام به سوخت بری می کنند و برای سیر کردن شکم خانواده ی خود به این کار پرخطر روی آورده اند.

مقامات جمهوری اسلامی ارزشی برای جان و سلامت مردم قائل نیستند و به جای اینکه از مردم عذرخواهی کنند در حال پاشیدن نمک به زخم های شهروندان هستند.

در این راستا قرار است فردا شنبه ۲۳ اسفند ماه ۹۹، اهالی سیریک، بندر کوهستک، میناب و بنگلان مملکت بلوچستان در مقابل فرمانداری سیریک تجمع اعتراضی برگزار کنند.